Hakkimizda

LIGHT-UP INTERNATIONAL e.V. özel olarak işletilen bir Sivil Toplum Kuruluşu (STK) ‘dur. Sokak çocuklarının olsun sosyal açıdan dezavantajlı ailelerde yaşayan çocuklar olsun ve de hak ettikleri çocukluktan mahrum kalan çocuklar olsun, refah düzeylerini artırmayı amaçlayan, onlara daha iyi imkân ve koşullarda hayatlarını sürdürme, onların eğitim öğretim hizmetlerine maddi ve manevi destek vermek amacıyla gençlerden oluşan bir ekip tarafından Berlin’de kuruldu. BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 27. Maddesi, “her çocuğun, fiziksel, zihinsel, ruhsal, ahlaki ve sosyal gelişimi için yeterli bir yaşam standardına sahip olma hakkını” tanır.

Küçük bir başlangıç ​​fikriyle, LIGHT-UP INTERNATIONAL e.V. başlangıçta Hindistan/Mumbai merkezli diğer kar amacı gütmeyen ortak vakıflarla iletişime geçerek ortak proje üretmeye başladı ve düzenli değerlendirmelere dayalı olarak projesini  kademeli olarak genişletmeyi hedefliyor.

Başlangıçta (ancak bununla sınırlı olmamak üzere) güneş lambaları, kulak tıkaçları, okul malzemeleri ve diğer önemli destekleyici yardımlar gibi eğitim amaçlı materyallerin gerektiği tespiti yapıldı ve yerel temsilcilerle görüşüldüğünde bahsi geçen materyallerin verilmesi kararlaştırılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması planlandı.

Eğitim destek materyalleri sağlayarak da daha fazla çocuğun eğitim olanaklarından yararlanabileceği bir ortam yaratılması için gerekli iş ve işlemlerimizi yürütmeyi hedefliyoruz.

LIGHT-UP International, 2020 yılında kar amacı gütmeyen ve yardımsever bir dernek olarak kuruldu. Şimdiye kadar sadece özel bağışlarla finanse edildi, ancak finansman kaynaklarını genişletme ve çeşitlendirme süreci içinde.

Şirketler ve özel kişiler için bilgiler

Kuruluşumuz LIGHT-UP INTERNATIONAL e.V. yıl sonunda yaptığınız bağışlar için size bir vergi makbuzu göndermekten mutluluk duyacaktır.

Bu amaçla lütfen Zuhal Binici Hanımefendi ile e-posta yoluyla iletişime geçin: info@light-up-international.com

BİZİM TAKIM

Zuhal Binici

Founder, leader and social worker

B.A. Arts in Social work

Square Logos.004

Elias Koller

Consultant / Head of External Relations

Master in Disaster Relief

Fabio Von Der Liebl

Design Thinking, Art Direction, web design

B.S. Business Administration, Certified in Graphic Design and Interior Design & Decoration, Certified in Photography

Victor Drummond

Social Media Specialist, Marketing Consultant

B.S. Social Communication (Major in Advertisement & Journalism), Specialist in Marketing, Certified in Digital Marketing & Neuromarketing, Master in Service Administration

Dogan Sirvan Atalay

Graphic Designer

Shraddha Chonkar

Designation - Project

Hamara Foundation

İLETİŞİM​

BAĞIŞ YAP

Bağışlar için banka hesap bilgileri

GERMAN SKATBANK

Zweigniederlassung der VR-Bank Altenburger Land eG

IBAN: DE29 8306 5408 0004 2647 11

BIC (SWIFT-Code): GENO DEF1 SLR

Manager: Zuhal Binici

Register court: Amtsgericht Berlin Charlottenburg / VR 38575 B

Tax number: 27/671/57911