LIGHT-UP INTERNATIONAL e.V. özel olarak işletilen bir STK’dır. Sokak çocuklarının ve/veya sosyal açıdan dezavantajlı ailelerde yaşayan ve hak ettikleri çocukluktan mahrum kalan çocukların refahını artırmak isteyen gençlerden oluşan bir ekip tarafından Berlin’de kuruldu. BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 27. Maddesi, “her çocuğun fiziksel, zihinsel, ruhsal, ahlaki ve sosyal gelişimi için yeterli bir yaşam standardına sahip olma hakkını” tanır.

Projelerimiz, zor koşullarda yaşayan çocukların (örn. Hindistan’da sokak çocukları veya Türkiye’de özel gereksinimli çocuklar ) hayatlarına bir miktar “IŞIK & UMUT” getirmeyi amaçlıyor.

Aşağıda bireysel projelerle ilgili daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz, örneğin, LIGHT-UP MUMBAI.

Hangi projeyi AYDINLATMAK istersiniz? Projeler hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Lütfen seçtiğiniz ampule tıklayın.

Sokak çocuklarına güneş lambaları ve kulak tıkacı bağışlamak.

Sosyal açıdan dezavantajlı yetimlere okul materyali bağışlamak.

Mumbai'deki (küçük bir bağıştan sonra) ihtiyacı olan çocukların parlayan gözlerini, minnettar bakışlarını hayatımın, aklımın ve albumen en güzel anılarından biri olarak değerlendireceğim!

Avrupa’da yaşayan bile iyi bir talihle kuşatılmış olduğumuzu düşünüyorum ve belirli bir eğitim standardından yararlanma ayrıcalığına sahibiz. Gücüm yettiği kadarıyla, dünya çapında böyle bir ayrıcalığa sahip olmayan ve yardıma ihtiyacı olan çocukları ve gençleri kendi katkımla ve sizlerin katkılarıyla desteklemeye ve onlara yardımcı olmak için sizlere bir çağrıda bulunmak istiyorum.

Zuhal Binici

LIGHT-UP INTERNATIONAL e.V.'nin kurucusu, yöneticisi ve sosyal hizmet uzmanı

Tasty Breakfast

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec mattis pulvinar 

Birthdays & Events

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec mattis pulvinar 

Fresh Coffee

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec mattis pulvinar 

Play Video

Our Sweets Collection

The best way to experience our wide collection of sweets is to visit the store. Follow the aromas and choose the most enticing sweets to satisfy your palate.

İLETİŞİM

BAĞIŞ YAP

Bağışlar için banka hesap bilgileri

GERMAN SKATBANK

Zweigniederlassung der VR-Bank Altenburger Land eG

IBAN: DE29 8306 5408 0004 2647 11

BIC (SWIFT-Code): GENO DEF1 SLR

Manager: Zuhal Binici

Mahkeme kayıt: Amtsgericht Berlin Charlottenburg / VR 38575 B

Vergi numarası: 27/671/57911

Zuhal Binici

Founder, leader and social worker

B.A. Arts in Social work

Square Logos.004

Elias Koller

Consultant / Head of External Relations

Master in Disaster Relief

Fabio Von Der Liebl

Design Thinking, Art Direction, web design

B.S. Business Administration, Certified in Graphic Design and Interior Design & Decoration, Certified in Photography

Victor Drummond

Social Media Specialist, Marketing Consultant

B.S. Social Communication (Major in Advertisement & Journalism), Specialist in Marketing, Certified in Digital Marketing & Neuromarketing, Master in Service Administration

Dogan Sirvan Atalay

Graphic Designer

Shraddha Chonkar

Designation - Project

Hamara Foundation