PROJE LIGHT–UP MUMBAI (HİNDİSTAN)

HİNDİSTAN MUMBAI'DE SOKAK ÇOCUKLARI İÇİN EĞİTİM GELİŞTİRME PROGRAMI (Mumbai'deki sokak çocuklarına güneş lambaları ve kulak tıkacı bağışlamak)

Hindistan’ın Eylem Planı istatistiklerine göre, şu anda Hindistan’ın Mumbai kentinde karton kutularında, tren istasyonlarında, köprü altlarında olmak üzere sokaklarda yaşayan yaklaşık 40.000 çocuk olduğu söylenmektedir. Bu çocuklar sokak yaşamının zorluklarıyla karşı karşıya kalıyor ve daha çok küçük yaşlarda bedenleri zorlu hava koşullarına maruz kalıyor. Dolayısla bu çocukların güvenlikleri hem tehdit altında hem de eğitim görmesi gerektiği yaşta iken bu gibi kavramlardan uzak bir şekilde hayatlarını devam ettiriyorlar.

LIGHT-UP Mumbai projemizle tam olarak bunu ele almak istiyoruz. En azından bazı çocukların eğitime daha iyi erişmelerini ve aynı zamanda kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamak için küçük ama etkili olduğunu düşündüğümüz bir katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Projemiz neleri içeriyor ve hedefimiz ne?

Başlangıçta sanatçı Olafur Eliasson tarafından tasarlanan 80 solar lamba ve 80 kulak tıkacı Mumbai’ye teslim etmek ve dikkatli talimatlarla çocuklara teslim etmek istiyoruz. Amacımız, özellikle şehrin neredeyse hiç aydınlatmanın olmadığı ve arka plandaki sokak gürültüsünün yüksek olduğu, şehrin odak noktaları olarak adlandırılan bölgelerinde çocukların ışığa erişmesini sağlamaktır. Ayrıca, çocukları güneş lambaları ve kulak tıkaçlarını okumaya ve öğrenmeye teşvik etmek ve aynı zamanda onları uyuşturucuya, şiddete ve suça başvurmaktan caydırmak istiyoruz. Güneş lambaları da tuvalete güvenle gitmelerine yardımcı olmalıdır. IŞIK, mecazi anlamda sokak yaşamının sona ermesi için UMUT’u temsil eder.

Güneş lambaları neye benziyor?

Proje nasıl çalışıyor?

İşte burada devreye SEN giriyorsun. LIGHT-UP ekibi finansal desteğinizi istiyor. İlkbahar/yaz 2021’de Zuhal Binici, 80 güneş lambası ve 80 set kulak tıkacı ile Mumbai’ye seyahat edecek. Bunları yerel ortaklarımızın yardımıyla dağıtacak ve çocuklara bunları nasıl kullanacaklarını gösterecek.

Koronavirüs nedeniyle şu anda kesin bir tarih belirleyemiyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz!

Yerel Ortaklar

Rupali Goswami, Yönetici – Kampanyalar ve İletişim (Güney), Save the Children, Hindistan

Shraddha Chonkar (Hamara Vakfı), Tanımlama – Proje, Hindistan.

Şirketler ve özel kişiler için bilgiler

Kuruluşumuz LIGHT-UP INTERNATIONAL e.V. yıl sonunda yaptığınız bağışlar için size bir vergi makbuzu göndermekten mutluluk duyacaktır.

Bu amaçla lifted Zuhal Binici Hanımefendi ile e-posta yoluyla iletişime geçin: info@light-up-international.com

Hindistan’daki sokak çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlamak için nasıl dahil olabileceğiniz konusunda başka sorularınız, yorumlarınız veya sorularınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz:

Zuhal Binici

E-posta: info@light-up-international.com

Sponsorlar:

MVZ Chirurgicum Berlin GmbH

Mumbai ‘den (Hindistan) Resimler

Bu resimler, 2018 yılının Mart-Nisan- Mayıs aylarında, “Hindistan ve Almanya’da sokak çocuklarıyla yapılan sosyal hizmet arasında ne gibi farklılıklar var?” konulu araştırma çalışması sırasında çekilmiştir.

Rupali Goswami, Yönetici – Kampanyalar ve İletişim (Güney), Save the Children, Hindistan

Shraddha Chonkar (Hamara Vakfı), Tanımlama – Proje, Hindistan &

Sanket Pawar – Robin Hood Ordusu, Hindistan’da gönüllü.

Hangi projeyi AYDINLATMAK istersiniz? Projeler hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Lütfen seçtiğiniz ampule tıklayın.

Sokak çocuklarına güneş lambaları ve kulak tıkacı bağışlamak.

Sosyal açıdan dezavantajlı yetimlere okul materyali bağışlamak.

Mumbai'deki (küçük bir bağıştan sonra) ihtiyacı olan çocukların parlayan gözlerini, minnettar bakışlarını hayatımın, aklımın ve albumen en güzel anılarından biri olarak değerlendireceğim!

Avrupa’da yaşayan bile iyi bir talihle kuşatılmış olduğumuzu düşünüyorum ve belirli bir eğitim standardından yararlanma ayrıcalığına sahibiz. Gücüm yettiği kadarıyla, dünya çapında böyle bir ayrıcalığa sahip olmayan ve yardıma ihtiyacı olan çocukları ve gençleri kendi katkımla ve sizlerin katkılarıyla desteklemeye ve onlara yardımcı olmak için sizlere bir çağrıda bulunmak istiyorum.

Zuhal Binici

LIGHT-UP INTERNATIONAL e.V.'nin kurucusu ve yöneticisi ve sosyal hizmet uzmanı

İLETİŞİM

BAĞIŞ YAP

Bağışlar için banka hesap bilgileri

GERMAN SKATBANK

Zweigniederlassung der VR-Bank Altenburger Land eG

IBAN: DE29 8306 5408 0004 2647 11

BIC (SWIFT-Code): GENO DEF1 SLR

Manager: Zuhal Binici

Register court: Amtsgericht Berlin Charlottenburg / VR 38575 B

Tax number: 27/671/57911